Ποδαρικό με νίκη για το παιδικό…

Ποδαρικό με νίκη είχε το 2022 για το παιδικό μας επί του Πολυνίκη με 54-57  . Το ματς ήταν ακατάλληλο για καρδιακούς με ανατροπές και πολύ πάθος.   Η ομάδα μας λόγω της μεγάλης αγωνιστικής απραξίας μπήκε με νεύρα και ήταν ασύνδετη στο γήπεδο. Πολλά λάθη και κακή συνεννόηση στην άμυνα έκαναν τον Οσμάνι να κάνει πάρτι με διεισδύσεις και σουτ. Έτσι ο Πολυνίκης προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 14-10  και στο ημίχρονο με 31-19.Στην ανάπαυλα ο κόουτς Ξετρίχης αφυπνίσει με τις φωνές του τους παίκτες μας και στο 2ο ημίχρονο είδαμε διαφορετικό πρόσωπο.  Αν και η διαφορά έφτασε στους 21 πόντους η άμυνα έσφιξε.   Ο Γιώργος Στογιάννης άρχισε να κυνηγά λυσσαλέα τον Οσμάνι σε όλο το γήπεδο,  οι υπόλοιποι έδιναν τις απαραίτητες βοήθειες και το τρένο μπήκε στις γραμμές ξανά. Επιπλέον ο Γκούμας βγήκε από τα αποδυτήρια σαν σωστός μαέστρος και έδειξε γιατί είναι και στο ανδρικό . Η διαφορά ροκανίζονταν και το 3ο δεκάλεπτο έληξε 45-38 . Στο 4ο δεκάλεπτο η ανατροπή ήταν θέμα χρόνου. Μόλις η ομάδα μας πέρασε μπροστά κράτησε το προβάδισμα αν και 27 Δευτέρα πριν το τέλος αποβλήθηκε ο Γκούμας με 5 φάουλ με την διαφορά στους 3 πόντους. Τελικό σκορ 54-57.

Από τους παίκτες μας δεν υστέρησε κάνεις στο 2ο ημίχρονο.

Κατάθεση ψυχής και άρνηση να χάσουν από προπονητικό τιμ και παίκτες.

Αιολικός(Ξετρίχης):Στογιάννης Α., Κομβούτης Β. (2), Κακάμπουρας Α., Κουμπάς Ε.(5), Χριστοδουλάκης(2),Γκούμας( 30), Στογιάννης Γ.(10), Ρόβος Σ. (6), Βασιλόπουλος Ε.