ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ vs ΑΙΟΛΙΚΟΣ

Την Αναγέννηση Καρδίτσας αντιμετώπισε στην έδρα της ο Αιολικός την τρίτη αγωνιστική του 1ου ομίλου της SL2, γνωρίζοντας την δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα με το ίδιο σκορ. Στο ξεκίνημα οι γηπεδούχοι πάτησαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο ο Αιολικός στη συνέχεια ισορρόπησε. Στο 34ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κοκκίνης με κοντινή προβολή έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με το 1-0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Χαραλαμπίδης ανακάτεψε την τράπουλα, με τον Μανούσο να περνάει πίσω από τον Κόρντιτς και τον Ζάκαριτς να πηγαίνει δεξιά, κάτι που δούλεψε, αφού ο Μυτιληνιός επιθετικός με τη συμπλήρωση μιας ώρας πέτυχε το πρώτο γκολ με τη φανέλα του Αιολικού ισοφαρίζοντας 1-1. Η χαρά των φιλοξενούμενων ωστόσο κράτησε λίγο, καθώς έμεινε ξανά πίσω στο σκορ στο 68’ με γκολ του Ξύδα που είχε περάσει ως αλλαγή. Αμέσως μετά το 2-1, ο Ζάκαριτς σπατάλησε μοναδική ευκαιρία για να φέρει ξανά το ματς στα ίσια. Στο 87ο λεπτό οι όποιες ελπίδες των Μυτιληνιών έσβησαν, με τον Σταματόπουλο να σημειώνει το τελικό 3-1.