ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ΕΘΝΙΚΗΣ 7ος ΟΜΙΛΟΣ ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ- ΑΙΟΛΙΚΟΣ

Η ομάδα μας για την 7η αγωνιστική αντιμετωπίζει την ομάδα της Τρίγλιας Ραφήνας, τη Κυριακή 19/11/2017 στο γήπεδο Γεώργιος Σκούφος της Ραφήνας.

Μέσα σε λιγότερο από ένα μήνα ο Αιολικός επισκέπτεται για δεύτερη φορά το συγκεκριμένο γήπεδο , αυτήν την φορά για να αντιμετωπίσει την ομάδα της Τρίγλιας. Την προηγούμενη Κυριακή η ομάδα μας αντιμετώπισε τον πρωτοπόρο του ομίλου χάνοντας με σκορ 0-2, πραγματοποιώντας ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη το γρήγορο γκολ των φιλοξενούμενων κατάφερε να αλλάξει την εξέλιξη του αγώνα. Στα ευχάριστα νέα για  της ομάδας μας είναι η επιστροφή του Σάββα Μουδούρογλου μετά από ένα κρυολόγημα που τον ταλαιπωρούσε.

Η Τρίγλια, από την άλλη μεριά, την προηγούμενη αγωνιστική κατάφερε να αποσπάσει εκτός έδρας ισοπαλία από την ομάδα του Παναργειακού με σκορ 0-0 και έτσι να κατακτήσει τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα.

Ο Αιολικός αναχώρησε σήμερα, Παρασκευή 17/11/2017, με 25μελη αποστολή αρχηγός της οποίας είναι το μέλος του Δ.Σ κύριος Στέλιος Αλμπάνης.

Οι παίχτες που έχει στη διάθεση του ο κύριος Ψυρόπουλος για τον αγώνα της Κυριακής ειναι:Zαχαρής,Γιώτας,Λάσπατζης,Καδής,Κρητικός,Τάχιας,