ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΟΚ ΛΕΣΒΟΥ ΑΙΟΛΙΚΟΣ SUZUKI ΨΩΜΑΣ-Παπάδος Γέρας post game

Ενα ματς χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον και για τις 2 ομάδες έληξε με νικητή τους πρωταθλητές. Μιας και πρόκειται η για το ζευγάρι του πρώτου ημιτελικού οι 2 προπονητές προτίμησαν να μην ανοίξουν τα χαρτιά τους.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας μπήκε δυνατά και ήταν μπροστά στο σκορ, Αλλά μια στιγμιαία αδράνεια στο πρες της Γέρας έφερε την ισοφάριση. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ορισμένα φαλτσοσφυριγματα και οι παιδικές μας ασθένειες στα αβίαστα λάθη επέτρεψαν στην Γερά να κάνει το 27-27 του 18′, σε 31-38 σε λιγότερο από 2 λεπτά. Στο 2ο ημίχρονο δεν εμφανίστηκαν Πότε στο γήπεδο. Λάθη χωρίς πίεση. Κακές επιλογές στην επίθεση έδωσαν στην Γερά μια άνετη νίκη. Ραντεβού και των 2 μας πλέον στα play off.