Νικηφόρο πέρασμα από τα Σπάτα

Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα μας, επικρατώντας στα Σπάτα επί του τοπικού Αήττητου με 0-1 στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής του 6ου Ομίλου στη Γ’ Εθνική.

Χρυσός σκόρερ ο Αλέξανδρος Μουζακίτης, που άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με όμορφο πλασέ. Ο Αιολικός είχε αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμά του, αλλά το γκολ του Εμπουμπά (13′) ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι σε κεφαλιά στο δεύτερο ημίχρονο (52′). Καλές στιγμές είχαν και οι Μουζακίτης (41′), Αποστολόπουλος (55′).

Με το τρίποντο αυτό ο Αιολικός έφτασε τους 9 βαθμούς και παραμένει στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Συνθέσεις

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Πέτρος Φυλακούρης): Διασσινός, Ιωαννίδης, Γκρόσιος, Μιχαηλίδης, Νομικός (16′ λ. τρ. Γ. Λαμπρίδης), Παναγόπουλος, Καμινιώτης, Δ. Λαμπρίδης (71′ Πράπας), Πρέντι (63′ Τσιονάκας), Παπανικολάου (71′ Αποστόλου), Καλογεράς

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Βρονταράς, Αγριμάκης, Κουρούπης, Κρητικός, Πάτας, Νικολάου, Μουζακίτης (72’ Παπιομίτογλου), Γιουκαρής, Εμπουμπά, Αποστολόπουλος (86’ Λαμπράκης), Πινιέιρο (63’ Κούβελιτς)