Προοδευτική-Αιολικός Μυτιλήνης 8η αγωνιστική

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας με 3-0 στην έναρξη της 8ης αγωνιστικής του 6ο ομίλου από την Προοδευτική στην Νίκαια.
Με αρκετές απουσίες λόγω κρουσμάτων παρατάχθηκε ο Αιολικός που μόλις στο 4ο λεπτό δέχθηκε το 1-0 με γκολ του του Τσαφταρίδη.
Το 2-0 ήρθε 22 λέπτα αργότερα για τους γηπεδούχους που με πίεση ψηλά έκλεψαν την μπάλα και ο Κυριάζης από κοντά σκόραρε για το 2-0 μετά από ασιστ του Βοσνακίδη.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα δεν άλλαξε και στο 50 ο Βροντάρας ανέτρεψε τον Κυριαζή με το σώμα του με τον διαιτητή να καταλογίζει την έσχατη των ποινών και τον Μακρυγιάννη να ευστοχεί από την άσπρη βούλα.    Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το 90′ που βρήκε την Προοδευτική νικήτρια απέναντι στο Αιολικό στην Νίκαια.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Δημήτρης Αρναούτης): Χαλκίδης, Αλεξίου, Δημακάκος, Πατσατζόγλου, Βοσνακίδης, Μεγαρίτης, Τσαφταρίδης, Μακρυγιάννης, Κυριαζής, Θεοδωρίδης, Όμο

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Θοδωρής Γιακαλής): Βρονταράς, Αγριμάκης, Κουρούπης, Κρητικός, Κούβελιτς, Νικολάου, Παπιομίτογλου, Τακίδης, Εμπουμπά, Αποστολόπουλος, Πινέιρο.